دوربین مداربسته مناسب انبار در دو نوع بالت و دام موجود می باشد ، که با توجه به شرایط مکانی و ارتفاع موجود باید در انتخاب آن دقت زیادی داشت. دوربین مداربسته انبار در شرایطی قابل استفاده می باشد که بتوان چهره افراد را تشخیص داد. از همین رو مجموعه حفاظت هوشمند سعی به معرفی انواع دوربین مداربسته در این زمینه را دارد که با نسل های امروزی IP . AHD کار می کند.

 

زولوشن دوربین انتخابی خود را حداقل 1080P در نظر بگیرید؛ حتی اگر انبارتان کوچک باشد، زیرا که راهروهای بلند و درنتیجه مسافت طولانی تا هدف نیاز به کیفیت و دقت بالایی در ضبط تصاویر خواهد داشت. رزولوشن های SD و720P برای مسافت های نزدیک هم جزئیات کمی را نشان می دهند. بهرحال اگر دوربین مداربسته با رزولوشن بالاتر استفاده می کنید(5مگاپیکسل یا بیشتر)، بدلیل میزان نور ناکافی و لوکس پایین در اغلب انبارها ممکن است میزان نویز تصویر بدست آمده بدلیل ضعف عملکرد بعضی دوربینهای مداربسته در نور کم، آزاردهنده باشد.

منبع نور IR(دید در شب) می تواند فعالیت در تاریکی و شب را نیز ضبط کند. زمانی که لامپهای کارگاه و انبار بعد از ساعتهای کار، خاموش شوند دوربین های مداربسته با قابلیت کار در نور بسیار کم هم بسختی می توانند اجسام را ببینند و بهتر است از دوربین هایی با منبع نور IR همانطور که گفتیم استفاده شود.

اگر تنها مروری بر صحنه ها یا فعالیتهای رایج در انبار مد نظر بود، دوربین مداربسته پانورامیک می تواند بهترین گزینه باشد؛ زیرا که محدوده وسیعی را تحت پوشش قرار داده و علاوه بر قفسه ها کف انبار را نیز به خوبی زیر نظر دارد. البته برای شناسایی و دقت بر روی جزعیات خیلی قابل اعتماد نیستند. زیرا با توجه به ارتفاع بلند سقف ها و محل نصب دوربین ها در انبار و سوله ها و فاصله زیاد دوربین مداربسته پانورامیک تا شیء مورد نظر ممکن است به نتیجه دلخواه نرسیم. اگر نیاز به جزئیات بیشتری دارید بیشتر توصیه می کنیم از چندین دوربین مداربسته بجای یک دوربین مداربسته پانورامیک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *